JA slide show
You are here: Avaleht E-pood Uued tooted Matcha - Jaapani tseremoniaalne roheline tee
Prindi
Mahe jaanikaunapulber, 200 gMate Amazonia (Brasiilia)

Matcha - Jaapani tseremoniaalne roheline tee
Vaata suurt pilti


Matcha - Jaapani tseremoniaalne roheline tee

( Saksamaa )
Hind: €16.00
€14.00
Säästad: €2.00


Matcha - Jaapani tseremoniaalne roheline tee

Pakend: 40g metall purk.

Matcha – see on pulbriks hõõrutud roheline tee, mida kasutatakse Jaapani teetseremoonia ajal. Arvatakse, et Matcha on segu erinevates istandustes kasvatatud erineva värvi, maitse ja aroomiga Gyokuro teesortidest. Kuid see pole üldsegi nii.

Matchat kasvatatakse samuti nagu Gyokurot, kuid töötlemisviis on erinev – lehti kuivatatakse tervelt, eelnevalt peenestamata ning seejärel eemaldatakse neist leherootsud ja lehed. Sellise staadiumi teed nimetatakse Tencha. Veidi enne teetseremoonia algust hõõrutakse Tencha pulbritaoliseks ja nii saadaksegi Matcha.

Tee valmistamisel Matchat ei keedeta, vaid klopitakse spetsiaalse pärjakese – chaseniga. Juuakse ära mitte ainult tõmmis, vaid ka teelehepulber. Vastavalt pulbri kontsentratsioonile võib Matchast valmistada paksu (coi-tja) või vedela (usu-tja) konsistentsiga teed.

Esimest kasutatakse eranditult teetseremoonia ajal, teist võib valmistada kustahes. Matchat kasutatakse "teejäätise", jäätee ja kokteilide valmistamisel. Üks tassitäis Matcha teed asendab 10 tassitäit tavalist rohelist teed, tänu temas sisalduvale suurele antioksüdantide kogusele soodustab ta kõhnumist. Ühe teeportsjoni valmistamiseks läheb vaja ligikaudu 1,5 g pulbrit.


Sulle võivad huvi pakkuda ka see toode/need tooted

Guarana - jahvatatud, 50g
Guarana - jahvatatud, 50g
€4.00
Jahvatatud roheline kohv ingveriga 200g
Jahvatatud roheline kohv ingveriga 200g
€15.00
€7.50
Säästad: €7.50
Ingveri Fitness tee - taimetee
Ingveri Fitness tee - taimetee
€2.50